Deutz-Fahr, Deutz dalys, Deutz varikliai

5 svarbūs traktorių pasirinkimo kriterijai

Prieš daugelį metų stambūs ūkio darbai buvo sunkesni ir užimantys daugiau laiko. Atsiradus sunkiajai ūkio technikai, ypatingai – traktoriams, ūkininkų gyvenimas tapo gerokai paprastesnis. Ši technika sudarė galimybę darbus atlikti efektyviai ir greitai. Ši transporto priemonė perėmė didžiulę dalį lauko darbų ir yra labai paklausi tiek smulkių, tiek stambių ūkininkų tarpe. Pateiksime 5 pagrindinius kriterijus, kurie padės apsispręsti, koks traktorius bus reikalingas.

Kaina

Šis kriterijus yra labai svarbus daugeliui žmonių, kadangi rasti geriausią kainos ir kokybės santykį atitinkantį traktorių gali nebūti taip lengva, kaip atrodo. Įvairiomis funkcijomis ir didele galia pasižymintis traktorius bus brangesnis, o pigūs, mažiau žinomų firmų gaminiai asocijuojasi su prastesne kokybe.

Gamintojas

Gamintojo pavadinimas neretai koreliuoja su kaina. Pavyzdžiui, Deutz-Fahr, kurios ištakos siekia dar XIX a., yra patikima ir laiko patikrinta įmonė, gaminanti ilgaamžius ir technologiškai pažangius traktorius, o juos renkasi ūkininkai visame pasaulyje. Tiesa, jog kokybiškas produktas dažniausiai kainuoja brangiau, tačiau tai yra ne be reikalo ir ilgalaikėje perspektyvoje suteikia pranašumą.

Dydis ir naudojimo reikmė

Nuo Jūsų ūkio dydžio ir reikiamų atlikti darbų priklausys kokio dydžio ir galingumo traktoriaus reikės. Jeigu dirbami laukai nėra lygūs, vertėtų atkreipti dėmesį į daugiau galios turinčius traktorius. Lygiems, nedideliems laukams pakaks mažiau galios turinčio aparato su bepakope pavarų dėže.

Naujas ar dėvėtas?

Traktoriai veikia patikimai, tad galima susigundyti galimybe įsigyti dėvėtą traktorių pigiau, tačiau įsitikinkite, kad rasite jam reikiamas dalis. Jau minėti Deutz-Fahr turi oficialius atstovus daugelyje šalių, kuriems tiekiamos originalios variklių ir kitos detalės, o į jų rankas patikimas remontas. Taip pat reikia įsitikinti, jog traktorius buvo reguliariai servisuojamas, laiku keičiamos detalės. Žinoma, su nauju traktoriumi tokių rūpesčių nekils, tačiau už tai sumokėsite daugiau.

Funkcijų gausa

Jų skirtingi traktoriai gali turėti daug ir įvairių – viskas priklausys tik nuo Jūsų poreikių. Visgi, yra tam tikri aspektai, kurie yra būtini kiekvienam traktoriui: trijų taškų pakabinimo sistema, apsauga nuo apsivertimo ir dyzelinis variklis (nors traktorių su benzininiais varikliais yra, tačiau jie nėra tokie efektyvūs ir jų išlaikymas kainuoja brangiau).

Kad ir ką išsirinksite, tai turi atitikti svarbiausius Jūsų poreikius. Tiek Deutz-Fahr, tiek mažiau žinomo gamintojo įranga turi būti skirta tam darbui, kurį ruošiatės atlikti ir turėti galimybę, reikalui esant, išplėsti galimybių ribas papildomais priedais ar funkcijomis.