akumuliatoriai motociklams, priežiūra, akumuliatorius

Ar jūsų motociklo akumuliatorius – geros būklės?

Akumuliatoriai motociklams panašiai svarbūs, kaip mums – širdis ar plaučiai. Tai dalis, dėl kurios transporto priemonė gali apskritai riedėti. Jei akumuliatorius – blogos būklės, neverta tikėtis nei saugumo, nei greičio. Tad pateikiame kelis patarimus, kaip pasirūpinti šia detale.

Įvertinkite elektrolitų ir vandens lygį

Elektrolitai – ypatingai svarbus akumuliatoriaus elementas. Jų kiekį reikia stebėti periodiškai. Pasistenkite, kad kiekis nenusektų iki apatinės ribos, tačiau ir neviršytų viršutinės. Elektrolitų talpą reikėtų pildyti ypatingai atsargiai, tad nepamirškite pirštinių ir neskubėkite.

Jei akumuliatorius yra atviro tipo, būtina taip pat reguliariai stebėti ir vandens lygį. Talpos pildymui visada naudokite tik distiliuotą vandenį, kitaip akumuliatorius bus tinkamas naudoti žymiai trumpiau.

Laiku pašalinkite nešvarumus

Kai kuriems atrodo, kad prie akumuliatoriaus reikia liestis kuo mažiau. Tačiau tai – nešvarumams jautri dalis. Akumuliatoriai motociklams leidžia judėti tik tuomet, jei yra švarūs. Tad laiku tinkamomis priemonėmis pašalinkite rūdis, dulkes, kitokius nešvarumus. Tam galima naudoti paprastą ar priemone sudrėkintą šepetėlį. Prieš valymą įsitikinkite, kad kamšteliai yra užsukti iki galo – kitaip į akumuliatoriaus vidų gali patekti valomojo skysčio.

Prireikus įkraukite akumuliatorių

Jei pastebėjote, kad motociklą pasidarė sunkiau užkurti, neveikia nė vienas žibintas, gali būti, kad akumuliatorius nuseko. Tokiu atveju įkraukite jį naudodami specialų įkroviklį. Įvertinti akumuliatoriuje likusios energijos lygį ypatingai svarbu šaltuoju metų laiku. Kitas rizikingas laikas – ilgai nenaudojus motociklo.

Laikykite akumuliatorių tam tinkamoje vietoje

Jei neplanuojate naudotis motociklu artimiausius kelis mėnesius, tinkamai tam pasiruoškite. Akumuliatoriai motociklams – detalė, kurią vertėtų laikyti atskirai nuo nenaudojamos transporto priemonės. Parinkite tam patalpą, kurioje vyrautų ne žemesnė nei 15 laipsnių temperatūra. Čia turi būti švaru ir sausa. Nekraukite ant akumuliatoriaus kitų daiktų, ypatingai – didelių, sunkių. Dar vienas svarbus dalykas – nedėti akumuliatoriaus ant metalinio arba betoninio paviršiaus. Kitaip jis kaipmat nuseks. Jei norite išvengti tokios grėsmės, dėkite šią dalį ant medinio arba plastikinio paviršiaus.

Prireikus naujo, rinkitės atidžiai

Kai kurie mano, kad akumuliatoriaus pasirinkimas labai paprastas – kuo jis galingesnis, tuo geriau. Tai didelė klaida. Geriausia rinktis identišką akumuliatorių. Būtina atsižvelgti ne tik į galingumą, bet ir tinkamumą įprastoms kelio sąlygoms, netgi gamintoją.

Kaip ir daugybė kitų motociklo dalių, akumuliatoriai turi būti prižiūrimi nuosekliai ir atidžiai. Tik tuomet jie gali džiuginti efektyvumu, ilgaamžiškumu. Jei nesate tikri dėl priežiūros, visada geriau pasitarti su specialistai, o ne rizikuoti suklysti. Juk klaidos gali kainuoti gyvybę.