aukumuliatoriaus pakrovėjas, volkswagen beetle, mechanikas

Automobilio priežiūra pradedantiesiems vairuotojams

Tik įgijus vairuotojo teises ir pagaliau išnykus jauduliui patirtam visą laikotarpį iki savo vairavimo egzamino pradedančiuosius vairuotojus užplūsta naujas rūpestis vėl keliantis galvos skausmą ir verčiantis mūsų organizmo nervų sistemą iš naujo gaminti dozę streso hormono kortizolio. Ramybės neduoda įvairiausi klausimai į kuriuos ramiam žmogui atsakymas akivaizdus: kam reikalingas antifrizas? Kada reikalingas akumuliatoriaus pakrovėjas? Išgyventi tokią savijautą gali padėti ne tik techinė pagalba kelyje, bet ir išmanymas toliau išdėstytų automobilio priežiūros gairių.

 

Pradedančiųjų vairuotojų rūpesčiai

 

Kaip žinia, nedidelis kiekis streso žmogaus gyvenime kartais yra net ir labai geras dalykas. Galų gale be stresą sukeliančio hormono kortizolio mes net negalėtume atsibusti rytais. Streso pojūtis paruošia mūsų organizmą pavojingai situacijai. Jeigu stresas nebūtų naudingas šis jausmas būtų seniausiai būtų išnykęs per evoliucijos istoriją natūralios atrankos būdu.

 

Streso pojūtis pradedančiajam vairuotojui be abejonės nėra svetimas. Kovojant su potrauminį streso sindromą galinčiomis įvaryti situacijomis miesto keliuose, o ypač įkalnėse prieš  žiedus – po viso to akumuliatoriaus pakrovėjas gali būti reikalingas ne tik automobiliui, bet ir pačiam jį žmogui sėdinčiam už jo vairo!

 

Paprasti akumuliatoriaus priežiūros patarimai

 

Akumuliatoriaus priežiūra bus užtikrinta tada kuomet pradedantysis vairuotojas rūpinsis automobilio būkle bendrai. Kaip žinia, mūsų gyvenimą sudaro ir formuoja ne tik pavieniai didelio mąsto pokyčiai atsikartojantys kas 5 ar 10 metų. Mūsų gyvenimus, o tuo pačiu ir automobilių priežiūrą, kuri yra pradedančiojo vairuotojo gyvenimo dalimi, sudaro tai ką  mes veikiame kasdien t.y. įpročiai.

 

Prižiūrint savo automobilį būtina turėti omenyje jo techninius parametrius, naudoti tik originalias detales, akumuliatoriaus pakrovėjas turėtų būti nuolatinis palydovas, nereiktų savo automobilio palikti ilgalaikiam stovėjimui su įjungtomis šviesomis, būtina reguliariai keisti variklio tepalus, tikrinti padangų slėgį ar stabdžius. Nederėtų pamiršti papildyti langų valymo skysčio bakelį.

 

Prasta automobilio priežiūra ilgainiui gali atsieiti ne tik per vairuotojo piniginę sugadinus svarbias detales, bet ir sukelti pavojų vairuotojo ir keleivių sveikatai, bei gyvybei. Tokie pesimistiniai scenarijai yra visiškai išvengiami, tiesiog užtenka nepamiršti savo, kaip vairuotojo, atsakomybių ir atsikratyti įpročio perleidinėti jas kažkam kitam.