Pica Palangoje, maistas, picos

Faktai, kurių nežinojote apie picą

Pica – vienas populiariausių dalykų visame pasaulyje ir Lietuvoje. Ją mėgsta ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Pica Palangoje, Kaune ar Vilniuje yra užsakinėjama ne tik kaip šeimyninė vakarienė, bet ir leidžiant laiką su draugais. Tačiau, kyla klausimas: ar mes viską žinome apie picą? Todėl, dabar pateiksime keletą faktų, kuriuos apie šį patiekalą turėtų žinoti kiekvienas.

 

Picos gimtinė yra Graikija

 

Galvojote, kad picos yra likusios iš Italijos? Deja, tai nėra tiesa. Picas pirmieji pradėjo kepti Graikai. Jie tai darydavo, be abejonės kur kas paprasčiau. Graikų pica buvo tik iš miltinio pagrindo, alyvuogių aliejaus ir daržovių. Ją papildė Italai: XVII amžiuje, pradėjo kepti komercinę picą pridėdami daugiau papildomų ingredientų. Be to, pirmasis ingredientas tikrai nebuvo sūris – jį pirmą kartą uždėjo 1889 metais Italijos virtuvės šefas Raffaele Esposito. Dabar šis patiekalas yra itin populiarus ir Lietuvoje. Pica Palangoje, Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ir kituose, didžiuosiuose Lietuvos miestuose yra itin dažnai užsakoma.

 

Pica nėra nesveikas maistas

 

Dauguma sveikuolių gali gąsdinti picos sudėtis. Tačiau, svarbu atkreipti dėmesį, kad mokslininkai pateikia įdomių rezultatų. Teigiama, jog žmonėms, sergantiems vėžiu, bent kartą į savaitę suvalgius vieną gabalėlį picos, turi daugiau galimybių išvengti ligos vystymosi, negu tie, kurie jos nevalgo. Medikai teigia, kad tai yra nuo pomidoruose randamos medžiagos – likopeno, kuris turi teigiamų savybių žmogaus organizmui.

 

Didžiausia picų gerbėja – JAV

 

Picos yra populiaru visame pasaulyje. Tačiau, daugiausia jos suvalgo JAV gyventojai. Tai gali lemti ir tai, kad per visas Jungtines Amerikos Valstijas yra 325,7 mln. gyventojų. Tačiau, iš jų visų netgi 12 % amerikiečių picą suvalgo kasdien. Žinoma, didelio populiarumo ji yra sulaukiama ir Lietuvoje. Pica Palangoje, Jonavoje, Kaune ir visuose kituose Lietuvos miestuose dažniausiai yra užsisakinėjama šeštadienio vakarais ir yra populiarus užkandis įvairiausioms progoms: ne tik keliaujant, bet ir pramogaujant.

 

Sužinoję keletą įdomių faktų apie picą, nepamirškite šį patiekalą užsisakyti ir palepinti juo savo draugus ar šeimos narius.