DARBO KALENDORIUS: EFEKTYVAUS LAIKO PLANAVIMO PASLAPTYS

Ar kada nors jautėtės taip, lyg darbo dienoje truktų valandų? Ir užbaigti pradėtiems darbams neužtenka laiko? O gal vienu metu turėjote būti dvejose vietose? Manytume, kad tokia situacija yra pažįstama daugeliui žmonių. Tačiau užuot toliau taip gyvenus, būtina išmokti efektyviai valdyti savo laiką. Tai padaryti Jums padės Biurogidas.lt randami darbo kalendoriai ir kelios žemiau pateiktos laiko planavimo paslaptys.

 

Susikurkite rutiną

 

Be rutinos žmonės dažnai blaškosi, bando dirbti iškart kelis darbus, nesugeba koncentruoti dėmesio spręsdami problemas. Žinoma, bekuriant rutiną, galima padaryti klaidų, netinkamai išdėlioti darbų prioritetus, bet jai susiformavus, neabejotinai turėsite likti patenkinti rezultatais. Štai keli patarimai, kurie Jums padės susikurti rutiną:

 

  • Sudarykite kasdienių užduočių sąrašą.

 

  • Pagal užduočių sąrašą sudėliokite tvarkaraštį. Panašias veiklas siūlytina grupuoti panašiu laiku. Taip pat nepamirškite, kad žmonės energingiausi būna ir daugiausia problemų išsprendžia rytais.

 

  • Tvarkaraštyje būtina palikti bent šiek tiek laisvo laiko nenumatytoms užduotims arba poilsiui.

 

  • Savo kasdienę rutiną išbandykite ir, esant poreikiui, ją tobulinkite.

 

Rutina padės efektyviai atlikti visus dienos darbus.

 

Būtinai naudokitės vienu darbo kalendoriumi

 

Darbo kalendoriai, ypač tie, parduodami Biurogidas.lt, yra puiki laiko planavimo priemonė. Dažnai žmonės turi ne po vieną, o porą kalendorių: vieną darbui, kitą namams. Vieningos dienotvarkės nebuvimas gali sukelti problemų. Pavyzdžiui, galite suplanuoti susitikimą tuo laiku, kuriuo jau esate užsirašę pas gydytoją. Todėl planavimas bus lengvesnis ir efektyvesnis, kai turėsite „pagrindinį“ kalendorių, kuriame būtų matyti tiek asmeninės, tiek darbinės veiklos.

 

Reguliariai peržiūrėkite planuojamas veiklas

 

Jei norite produktyviai pradėti darbo savaitę, rekomenduojama kiekvieną sekmadienio vakarą peržiūrėti planuojamas tos savaitės veiklas. Matydami planuojamą darbotvarkę, jai galėsite tinkamai pasiruošti, taip pat iš anksto bus matyti, kokių planuojamų veiklų laiką reikės keisti ar jų atsisakyti. Neabejotina, kad šią informaciją peržiūrėti bus lengva, nes Biurogidas.lt siūlomi darbo kalendoriai pasižymi patogia struktūra ir aiškiu informacijos išdėstymu.

 

Dienotvarkę būtina peržiūrinėti kiekvieną dieną. Tai svarbu ne tik siekiant pagerinti darbo efektyvumą, tačiau ir norint įsitikinti, ar niekas su laiku nepasikeitė.

 

Planuojant savo laiką, svarbiausia laikytis pagrindinės taisyklės, kad savo laiką planuojate Jūs patys, t. y. kiekvienas susitikimas, posėdis, pasitarimas, apsilankymas pas gydytoją turi būti su Jumis suderintas. Kitu atveju, Jūsų darbo rutinoje atsiras daug painiavos, konfliktinių situacijų.