Parduodami autobusai, naudoti autobusai

Ką daryti, jei autobuso nuoma tampa nepraktiška?

Vežioti dideles žmonių grupes gali reikėti įvairiomis progomis: atvykus svečiams iš užsienio ir norint surengti pažintinę ekskursiją, įmonėms, nuolatos vežiojančioms savo darbuotojus, ar sporto komandoms, norinčioms be rūpesčių nuvykti į vykstančias rungtynes. Tam dažniausiai pasirenkama autobusų su vairuotoju nuoma, tačiau yra ir kitas efektyvus sprendimas – naudoto autobuso pirkimas.

Nuomoti ar įsigyti?

Kiek užbėgsime klausimams už akių – taip, parduodami autobusai neabejotinai kainuos daugiau nei vienkartinė šios transporto priemonės nuoma, tačiau viskas priklauso nuo to, kiek dažnai reikės autobusu naudotis. Jeigu jo reikės nuolat, tuomet vargu, ar nuoma bus pats ekonomiškiausias variantas ilgalaikėje perspektyvoje. Aritmetika paprasta: paskaičiuokite, kiek kainuoja vienos kelionės nuoma ir įvertinkite maršrutų dažnį.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Jeigu nusprendėte įsigyti dėvėtą autobusą, būtina atsižvelgti į tam tikrus aspektus, kurie galiausiai nulems tai, kokia keleivinė transporto priemonė atsidurs Jūsų garaže.

  • Vietų skaičius. Atidžiai apgalvokite, kokio dydžio asmenų grupes reikės vežti. Jeigu nesate visiškai tikri, siūloma rinktis šiek tiek daugiau vietų turintį autobusą nei to reikėtų numatomam žmonių skaičiui. Parduodami autobusai turi pakankamai platų vietų pasirinkimą, tad rasti tinkamą nebus sudėtinga.
  • Variklio galia. Kuo galingesnis bus autobuso variklis, tuo paprasčiau jis įveiks kalnuotas vietoves, greičiau pasieks ir išlaikys norimą greitį. Visgi tai turi ir trūkumų – neretai galingesni autobusai yra brangesni ir pasižymi didesnėmis išlaidomis kurui.
  • Priedai ir patogumai. Jeigu norite važiuoti itin patogiai ir mėgautis kelionę palengvinančia įranga – bevieliu interneto ryšiu, puikiais oro kondicionieriais, elektros lizdais –, įsitikinkite, kad norimame autobuse ji bus sumontuota. Jeigu ne, pasidomėkite, kokios yra techninės galimybės įrengti tam tikrus patogumus patiems.

Detaliai išnagrinėkite autobuso būklę: kokia buvo serviso istorija, ar buvo laikomasi priežiūros intervalų. Parduodami autobusai iš patikimų įmonių, kurios užsiima keleivių transportavimu, yra geriausias sprendimas. Tokios transporto priemonės būna nuolat prižiūrimos ir saugomos.

Jeigu nenorite nuolat ieškoti nuomos galimybių, derinti kelionės laiką ir ilgainiui permokėti, praktiškiausia būtų rinktis dėvėto autobuso įsigijimą. Tokiu būdu sutaupysite ir lėšų, ir laiko.