Kaip atrinkti gerus vadovus?

Svarbiausias organizacijos gyvavimo komponentas yra jos vadovai ir darbuotojai. Tinkamų vadovų atranka turi užtikrinti sėkmingą organizacijos veiklą, priimti svarbius taktinius sprendimus.

Įmonei reikalingi tokie darbuotojai, kurie užtikrintų gerus rezultatus ir sėkmingą įmonės ateitį. Todėl žmonių, nuo kurių priklausys įmonės ateitis, kurie priims vadovaujančius sprendimus. Netinkamai vykdoma vadovų atranka gali brangiai kainuoti ne tik finansiškai, bet taip pat dėl netinkamų darbuotojų kvalifikacijos, dėl jų daromų klaidų galima prarasti gerą įmonės vardą ir klientų bei partnerių pasitikėjimą.

Vadovų paieška –  tai sunkus ir kruopštumo reikalaujantis darbas, kuriam reikia didelio pasiruošimo, strategijų kūrimo ir pan. Pirmiausia reikia išsiaiškinti verslo tikslus pagrindinius veiksnius, nulemiančius įmonei sėkmę. Įmonės turi būti nuolat pasiruošusios priimti naujus sprendimus dėl savo ateities veiklos. Darbdaviai turi susikurti tikslus, kaip jie siekia konkuruoti su kitomis įmonėmis. Svarbiausia vykdant atranką yra pritraukti ir motyvuoti savo vadovus. Klaidinga manyti, kad vien tik gabūs darbuotojai padės vystyti įmonės tikslus, jie turi būti ne tik gabūs, bet ir mokėti pritaikyti savo profesinius įgūdžius teisingiems sprendimams priimti.

Kadangi surasti darbuotojus ir vadovus kainuoja daug laiko, geriausia, ką gali padaryti įmonė, neturinti pakankamai daug žmonių galinčių vykdyti vadovų atranką ir skirti tam pakankamai daug laiko ir dėmesio, tai pasinaudoti personalo paieškos įmonės paslaugomis. Kandidatams, norintiems užimti vadovaujančius postus pageidautina turėti ir tarptautinės patirties. Tokios patirties pageidauja tiek užsienio, tiek Lietuvos įmonės. Tai gali būti vadovaujamo darbo patirtis Lietuvoje esančiame užsienio įmonės padalinyje, komandiruotė ar stažuotė užsienyje. Pasitaiko atvejų, kai tarptautinė kompanija turi gerą darbuotoją, bet vis dėlto nori pažiūrėti, kokių specialistų yra rinkoje, kad galėtų juos tiesiog palyginti. Tuomet personalo paieškos įmonės atlieka rinkos analizę ir vertina savo darbuotoją kartu su kitais kandidatais. Šios analizės dėka, darbdavys sužino, kad pasirinko geriausią rinkoje įmanomą variantą.

Personalo paieškos įmonės nuolat užsiima darbuotojų atrankų organizavimu, vykdo darbo pokalbius, dirba tam, kad tik geriausi kandidatai būtų atrinkti. Tokios įmonės padeda teisingai nuspręsti, kurie žmonės yra tinkamiausi į siūlomą darbo vietą. Turėdami patirties darbuotojų atrankos organizavime, šių įmonių darbuotojai įvertina kandidatų galimybes, strateginį pajėgumą, sugebėjimus priimti vadovaujančius sprendimus, praktinius įgūdžius. Jei kandidatas atsineša su savimi rekomendacijas iš buvusių darboviečių, jos visada patikrinamos, kad neliktų jokių abejonių dėl būsimo darbuotojų kompetencijos.

Renkantis personalą svarbu suprasti, kad aukštos kvalifikacijos darbuotojai dar negarantuoja sėkmingo darbų vykdymo. Personalo paieškos įmonės padeda praktiniais patarimais, kurie užtikrins, kad vadovų atranka bus atlikta kokybiškai ir profesionaliai, o nauji vadovai greitai integruosis į naują organizaciją, padės organizacijai augti bei siekti kuo aukštesnių rezultatų.