Kaip išrinkti dovaną kolegai ar vadovui?

Turbūt ne vienas esame susidūręs su situacija, kai švenčių proga tenka sukti galvą, ką padovanoti kolegai darbe. Dar labiau sukti galvą tenka, kai reikia išrinkti dovaną bosui. Norisi kažko praktiško, funkcionalaus, tačiau kartais ne per daug rimto – pasirinkimas atrodo didelis, bet kartu labai mažas… Verslo dovanos gali tapti tikru galvos skausmu, jei nežinome į kurias detales atkreipti dėmesį.

Ar gerai pažįsti kolegą?

 

Dovanos paieškos priklauso ir nuo to, kam ją perkate. Jeigu proga – Kalėdos, kita panaši šventė – galite drąsiai rinktis kažką simboliško, neutralaus. Gimtadienio proga reikėtų atsižvelgti į tai, kaip artimai bendraujate su savo kolega. Jei gerai nežinote, kokie bendradarbio pomėgiai, hobiai, saugiau būtų likti prie neutralaus varianto – rašikliai, darbo knygos, galbūt, stilingas puodelis. Taip tikrai neprašausite – praktiškos, paprastos ir stilingos dovanos niekuomet nenuvils. Klasikiniai sprendimai bus įvertinti, o ir jums pačiam bus lengviau. Jei su kolega bendraujate artimiau, verslo dovanos  gali būti ir personalizuotos – rinkitės kažką labiau atitinkančio žmogaus charakterį bei pomėgius.

 

Išrinkti dovaną vadovui – ne taip ir sunku

 

Kai tenka sveikinti vadovą – dažnai galvą sukti tenka dar labiau. Tiek sveikinant asmeniškai, tiek grupėje – svarbu pagalvoti apie tuos pačius aspektus: praktiškumas, klasika, stilius. Jei daugmaž numanote, kokį skonį turi jūsų vadovas – bus lengviau. Rinkitės kažką šiuolaikiško arba klasikinio. Tinka išgraviruoti, prabangūs rašikliai, darbo knygos, kuponai. Taip neprašausite pro šalį, parodysite, kad turite puikų skonį ir esate dėmesingas. Galiausiai pagalvokite, ką pats norėtumėte gauti, jei būtumėte vadovo vietoje – jei nebendraujate artimai, visuomet pravers praktiška, gerai apgalvota dovana.

 

Nors verslo dovanos ir jų pasirinkimas platus, tai gali tapti galvos skausmu, jei per daug blaškysitės. Svarbu nuosekliai pagalvoti apie pagrindinius dalykus, taip pat ir apie žmogų, kuriam teiksite dovaną, jo pomėgius, charakterį bei žinoti kitus esminius verslo dovanų teikimo aspektus. Su klasikiniais pasirinkimais niekuomet neprašausite, o jeigu norite kažko linksmesnio – atsižvelkite į tai, kiek esate artimi, taip išvengsite nemalonių situacijų.