Kaip paruošti spintą žiemai?

Spintos paruošimas naujam sezonui – užduotis, kurią būtina atlikti tam, kad vėliau gaištumėte kuo mažiau laiko. Artėjant žiemai savo vietą turi atrasti ir moteriškos basutės, ir marškinėliai, ir lengva striukelė. Tačiau vien perstumti daiktus iš spintos gilybės arčiau durelių – nepakanka. Apie tai plačiau – šiame įraše.

 

Apžiūrėkite daiktų būklę

 

Prieš imdamiesi spintos pertvarkos pirmiausia įvertinkite, kokios būklės yra esminiai vasariški daiktai. Dėmesio skirkite viskam – nuo avalynės iki tokių aksesuarų kaip šalikėliai ar rankinės. Apžiūrėkite, ar jie nesusidėvėjo, ar nėra skylių. Be abejonės, jei yra dėmių, jas būtina pašalinti, ir nedelsiant.

 

Jei drabužį ar kitą daiktą dar įmanoma sutvarkyti, taip ir padarykite. Nepasilikite to kitiems metams: juk tuomet norėsis tik kuo greičiau naudoti naujo sezono reikmenis. Dėl to ir jei matote, kad moteriškos basutės visai susidėvėjo, pasirūpinkite naujomis jau dabar. Tai puiki proga – juk rudeniop vasariška avalynė ar drabužiai smarkiai atpinga.

 

Atrūšiuokite, ko nebenaudosite

 

Kartais metai iš metų po spintą „migruoja“ įvairiausi drabužiai, batai ir aksesuarai, kurie, nors ir yra neblogos būklė, yra nenaudojami. Pabodę, įvaizdžio neatitinkantys ar tiesiog nemėgstami daiktai turėtų atrasti savo naujus šeimininkus. Taip sutaupysite spintoje vietos ir nebesierzinsite, kad turite nenaudojamų reikmenų.

 

Ieškokite bendrų principų

 

Tam, kad susigaudyti naujai sutvarkytoje spintoje būtų paprasčiau, susigalvokite savitą tvarką. Neužtenka vien pergrūsti žieminių drabužių arčiau – juk ir tada blaškysitės. Taigi, jei moteriškos basutės jau nukeliavo link dugno, arčiau dėkite žieminę avalynę ir ją kažkaip grupuokite. Kaip ir drabužiams, batams sisteminti tinka spalvos, dydis, detalės, stilius ir panašūs kriterijai.

 

Jei turite drabužinę, galite apskritai daryti kitaip. Pavyzdžiui, grupuokite viską stilistiniais deriniais. Tuomet tiesiog reikės pasirinkti derinį ir nebesukti galvos, visuomet atrodysite gerai. Pasistenkite atskirti derinius vienus nuo kitų, kad iškart matytumėte, kas ką sudaro.

 

Kuo geriau susitvarkysite spintą, tuo labiau džiaugsitės rezultatais žiemą. Lengvai randami storesni ir plonesni megztiniai, prie jų lengvai derinamos suknelės ar kelnės, batai – tai, kas leis labiau mėgautis rytais ir skirti daugiau laiko sau.