deutz fahr

Kaip prižiūrėti traktorių šaltuoju sezonu?

Artėjantis ruduo – vėlyvosios sėjos sezonas, tad traktoriaus ir panašių agro kultūrai reikalingų technikos mašinų dar tikrai prireiks. Tačiau po intensyviausių darbų šie prietaisai ilsisi, o kad pavasarį vėl veiktų puikiai, žiemos metu juos reikia atitinkamai prižiūrėti. Varikliai gali skirtis, nors dažniausiai agro mašinose sutinkamas „Deutz Fahr“ prekės ženklas. Ką reikėtų žinoti apie šiuos varikius ir kaip tais traktoriais pasirūpinti – papasakosime šiek tiek plačiau.

Trumpai apie prekės ženklą

Apie „Deutz“ variklius būtų galima kalbėti ir kalbėti, tačiau svarbiausia paminėti, kad šis prekės ženklas bene ilgiausiai gamina traktorius ir yra sukaupę jau nemažą metų patirtį. Specializacija – traktorių vidaus degimo varikliai, pradėti gaminti 1898 metais. Nuo to laiko praėjo 120 metų – ne taip jau ir mažai.

Patys traktoriai ir jų varikliai gaminami Vokietijoje, tačiau rasti parduodančių „Deutz Fahr“ variklių galima nemažai rasti ir Lietuvoje. Tad jeigu netyčia prireiktų juos tvarkyti, į Vokietiją vežti savo vargšo traktoriaus tikrai nereikės. Vis dėlto, jeigu tinkamai juos prižiūrėsite, tai ir apie tvarkymą galvoti nereikės.

Traktorių priežiūros ypatybės

Ruduo prabėgs labai greitai, o žiemą teks galvoti, ką tam traktoriui dar padaryti, kad didžiuosius speigus jis ištvertų be jokių keistų netikėtų ir nemalonių aplinkybių. Štai keli patarimai:

• Jeigu važinėsite žiemą su traktoriumi ir prireiks kažką nuveikti naudojantis agro įranga, na, pasirūpinkite bent jau žiemai skirtais specialiais degalais. Kitu atveju gali baigti liūdnokai. Na, specialūs sezoniniai degalai tikrai gelbsti.
• Sezoniškai keiskite variklio kuro filtrus. Per vasaros ir rudens darbas jame kaupiasi apnašos, kietosios dalelės, net vandens likučiais, o prie -20 laipsnių lauke filtras tiesiog užšąla. Kaip manote, ar tada patenka į variklį kuras? Ne, nepatenka. Tad norint išvengti tokių problemų, keiskite filtrus sezoniškai.
• „Deutz Fahr“ varikliai – ilgaamžiai ir patikimi, tačiau visada geriau būti atidesniems. Tad prieš šaltąjį sezoną rekomenduojame nuriedėti į autoservisą ir leisti traktorių apžiūrėti mechanikams. Ir širdis ramesnė bus, ir traktorius ilgiau tarnaus, jeigu darysite tai reguliariai.

Kuo geriau prižiūrėsite savo agro įrangą, tuo mažiau kils problemų. Svarbiausia – atidumas ir dėmesys. Sezoniškai atsižvelkite į kai kurias dalis ir viskas bus gerai.