asmeninės apsaugos priemonės, suvirinimo įranga

Kaip užtikrinti darbuotojų saugumą suvirimo metu?

Jeigu dirbate tai, ką išties mėgstate, neretai tam tikri aspektai yra įvertinami nepakankamai, pavyzdžiui, saugumas darbo vietoje. Kaip bebūtų, individo sveikata ir gerbūvis yra pačios aukščiausios svarbos, todėl tiesiog privalu viską, kas užtikrintų saugumą darbo metu ir padėtų išvengti bet kokio sveikatos sutrikdymo. Tiek pradedantysis, tiek patyręs darbuotojas žino, kad suvirinimas reikalauja ypatingo atidumo ir net menkiausia klaida gali turėti skaudžių pasekmių, tačiau asmeninės apsaugos priemonės – ne vienintelis kriterijus, padėsiantis apsaugoti save ir kitus. Keletą jų apžvelgsime plačiau.

 

Naudokite kokybišką įrangą

 

Nors siekis sutaupyti yra logiškas ir suprantamas, tačiau tam neretai pasirenkamos sritys, kuriose to daryti nevertėtų. Darbas naudojant pigią ir abejotinos reputacijos suvirinimo įrangą dažniausiai yra ne tik nuostolingas dėl pasitaikančių gedimų, prastesnės darbo kokybės ir našumo, bet ir potencialiai pavojingas. Vakarų rinkai skirta produkcija turi atitikti industrijos nustatytus itin griežtus kokybės ir saugumo reikalavimus. Tai galioja ir gamyklų įrenginiams, darbuotojų kvalifikacijai. Trečiųjų šalių įranga gaminama neaiškiomis sąlygomis, gali būti naudojamos prastesnės medžiagos, surinkimo kokybė neatitikti leistinųjų nuokrypių ir panašiai.

 

Dirbkite su apsaugos priemonėmis

 

Suvirinant asmeninės apsaugos priemonės yra tiesiog būtinos. Darbo metu yra susiduriama su tiesiogine ugnimi, karštu šlaku, ultravioletiniais spinduliais, kurie taip pat gali nudeginti rankas, pažeisti akis. Nepriklausomai nuo darbo apimties, visuomet reikia dėvėti specialiai suvirinimui skirtas apsaugos priemones: suvirintojo skydelį, pirštines, kombinezoną arba ugniai atsparią prijuostę. Šlakas gali varvėti ant žemės, todėl nepamirškite pasirūpinti ir savo kojomis: įsigyti ugniai atsparius batus arba antbačius. Visos šios priemonės yra labai svarbios, todėl darbo griežtai nerekomenduojama atlikti be jų.

 

Tinkamai įrenkite patalpas

 

Jeigu dirbate individualiai, reikšminga atsižvelgti į tai, kaip yra įrengtos darbui skirtos patalpos. Suvirinimo metu gali išsiskirti kvėpavimo takus galinčios pažeisti medžiagos, todėl ypatingą dėmesį reikia skirti vėdinimui. Nors kai kurios asmeninės apsaugos priemonės, pavyzdžiui, respiratoriai ar kaukės su filtrais, gali padėti sumažinti poveikį, tačiau kokybišką vėdinimą reikėtų užtikrinti bet kokiu atveju. Taip pat būtina iš patalpos pašalinti medžiagas, kurios gali lengvai užsiliepsnoti ar netgi sprogti. Pasirūpinkite elektros instaliacijomis, aplink darbo vietą pašalinti viską, kas nereikalinga, užtikrinti laisvą priėjimą prie reikalingų priemonių.

Sveikata – pats brangiausias žmogaus turtas, todėl turėtumėte daryti viską, kas padėtų ją apsaugoti. Suvirinimo metu galimi tiek trumpalaikiai, tiek potencialiai visą gyvenimą išliksiantys sužalojimai. Apsaugos priemonės, aukštos klasės suvirinimo įranga – protinga investicija į saugumą ir produktyvų darbą.