Kalbų mokymosi mitai ir realybė

Kalbų mokymasis atrodo kaip didžiulė vertybė, kurios niekas iki galo neįvertina ir nepropaguoja. Gal dėl baimės, o gal dėl žinių stokos prisigalvojama pačių įvairiausių mitų. Jie galiausiai tampa kliūtimi, tad nepasirenkami nei išsvajotieji anglų kalbos kursai, nei jokie kiti mokymosi būdai. Taigi, supažindiname su dažniausiai pasitaikančiais mitais.

 

Mokytis gali tik jauni

 

Tai – vienas stipriausių mitų. Manoma, kad vyresnio amžiaus žmonės jau nebėra imlūs informacijai, tad nėra ir tikslo kažką bandyti mokytis. Dar manoma, kad jiems apskritai sunku mokytis, b2020e to, kam tą daryti, jei ne visada yra galimybių pritaikyti žinias?

 

Tai – labai negatyvus požiūris. Iš tiesų mokytis kalbų gali visi: juk galima pasirinkti ir sunkesnes, ir lengvesnes, ir įdomesnes, labiau traukiančias. Vyresni žmonės visai kitaip žiūri į mokymosi procesą – jie atsakingesni, lengviau atsirenka naudingą informaciją, atskiria, kas yra patikimas šaltinis ar mokymosi metodas, o kas – ne. Tad nereikia dėl amžiaus jaudintis.

 

Mokymasis yra sunkus ir nemalonus

 

Iš mokyklos laikų daugelis atsimename ilgas nemigo naktis besimokant. Tačiau laikai kitokie ir galime patys dėliotis dienotvarkę. Tad ir anglų kalbos kursai gali būti lankomi norimu metu, arba apskritai vykdomi nuotoliniu būdu.

 

Mokymosi būdus irgi galime laisvai rinktis. Juk nebūtina vien kalti žodyną – galima ir filmus, serialus, laidas žiūrėti, ir knygas skaityti, ir žaidimus žaisti. Be to, yra galybė smagių testų, yra galimybė bendrauti su gimtakalbiais internetu ir panašiai. Tad nuobodulys tėra nusiteikimas.

 

Kursai neefektyvūs

 

Toks požiūris yra labai nesąžiningas. Kaip ir mokykloje, suaugus taip pat viską tiesiogiai lemia pastangos. Tai reiškia, kad jei nenorėsite, tingėsite, tai jokių gerų rezultatų nebus. Ir atvirkščiai: jei domėsitės aktyviai, ieškosite naujos informacijos, dirbsite papildomai, tuomet jau ir mokymasis bus efektyvesnis, daugiau visko žinosite ir lengviau pritaikysite.

 

Šiuo atžvilgiu galima aptarti ir mokymosi kainą. Kai kurie sako, kad anglų kalbos kursai yra brangūs, tačiau jie neįvertina galybės niuansų. Kaip įsivertinti pinigais žinias? Kaip pamatuoti jų atsipirkimą? Be to, vertinant kainą reikia nepamiršti ir mokytojų patirties, metodų ir panašiai.

 

Kalbų mokymasis nebus pozityvus, jei tikėsite įvairia nepagrįsta informacija. Tad nebijokite kvestionuoti mitų ir remkitės tik tuo, ką žinote tiksliai. Malonūs iššūkiai tikrai to verti.