žieminės padangos, padangos, padangų keitimas

Keisti vasarines padangas į žiemines verta jau dabar

Pageltę lapai ir kritusi oro temperatūra primena apie artėjantį šaltąjį sezoną. Šis priverčia vairuotojus keisti savo ir mašinų apavą į saugesnį ir patikimesnį nenuspėjamoms lietuviškoms žiemoms atlaikyti. Paprastai daugelis susimąsto, kad padangos turi būti pakeistos likus vos kelioms dienoms iki žieminių padangų keitimo pradžios, ar staigiai pablogėjus oro sąlygoms. Specialistai pataria, kodėl keisti padangas galima jau dabar.

  1. Nenuspėjamos oro sąlygos gali visus nustebinti bet kurią dieną. Rytais jau teko sutikti švelniai apšalusius automobilių langus, o dienomis susidurti su pliusine šiluma, perkopiančia ir dešimt laipsnių. Tačiau niekada negali žinoti, ar šaltukas nespustels dar labiau, o ryte neteks slidinėti judriose gatvėse, taip galimai patekti ir į nedidelį eismo įvykį. Siekiant apsisaugoti nuo papildomų rūpesčių rekomenduojama nelaukti, kol oro sąlygos privers imtis griežtesnių priemonių.
  2. Padangų keitimo metu servisai tampa labai užimti. Gali atsitikti taip, kad norimoje vietoje nebus pakeistos padangos per artimiausias kelias dienas, nes bus susidariusi klientų eilė. Ne visada pavyks greitai atrasti ir kitą padangų montavimo įmonę, kurioje čia ir dabar pakeis jūsų automobilio padangas. Kad išvengti tokių nepatogumų ir negaižti laiko padangų keitimu galima pradėti rūpintis jau dabar. Tačiau nereikia bijoti, kad anksčiau pakeistos padangos daug greičiau susidėvės. Nors ir pačio kiečiausio mišinio žieminės padangos yra minkštesnės už vasarines, bet didžiausią poveikį padangų dėvėjimuisi turi temperatūra ir važinėjimas labai labai tolimais atstumais.
  3. Išsamesnė ir detalesnė konsultacija garantuojama tada, kai vairuotojų antplūdis nebus toks didelis. Prasidėjus žieminių padangų keitimo bumui užimti tampa ne tik automobilių servisai, bet ir detalių parduotuvės. Padangos tampa viena esminių prekių, o parduotuvių konsultantai turi suktis, kaip išmanydami ir patenkinti kiekvieno vairuotojo poreikius. Tada iškyla tikimybė, kad su klientu nebus praleista tiek daug laiko, detaliai aptariama ir išsiaiškinama, kokios padangos yra tinkamiausios pagal vairavimo ypatumus. Per tokį skubėjimą gali būti neišsiaiškintos visos smulkmenos ir įsigyta ne pati optimaliausia prekė.

Tinkamai sandėliuojamos žieminės padangos paprastai išlaiko tris, keturis sezonus, tačiau prieš kiekvieną sezoną būtina apžiūrėti turimas ir įsitikinti, kad jos yra saugios, o tada vykti į padangų montavimo įmonę ir pasiruošti žiemai.