Kelionės šią minutę

Visada keliaudavau su vadinamomis „normaliomis“ oro linijomis, nes net nenutuokdavau, kaip žmonės gali taip pigiai apsisukti, sumokėti pigiai už skrydį, viešbutį. Dažniausiai mano kelionės atsieidavo gan brangiai, kadangi norėdavau, kad viskas būtų tvarkingai, kad nuvykus žinočiau, kur gyvensiu, visada susidarydavau planą, kur apsilankyti, atsispausdindavau ir prisipirkdavau daugybę žemėlapių, kad tik nepasiklysti. Tačiau neseniai teko įsitikinti, kad ne planuotos, o ekspromtu sugalvotos kelionės yra pačios geriausios, kad po jų daugiausia prisiminimų, įspūdžių. Dažniausiai tai – paskutinės minutės kelionės, kai nežinai, nei kur važiuosi, nei kur gyvensi, nežinai, ar spėsi į lėktuvą skrendantį atgal namo.

Pigūs bilietai ir paskutinės minutės kelionės parodė, kaip gera yra neplanuoti, nebūti įprastu turistu, o tiesiog mėgautis keliavimu. Kai išsiruoši į išvyką ir nežinai, kas tavęs laukia, visada savyje atrandi savybių, kurių tikrai nemanei, kad turi. Pavyzdžiui, pasiklysti kažkur visiškai nepažįstamame mieste, sutemus, atrodo, turėtų apimti panika, bet nieko panašaus. Tu tiesiog eini gatve ir mėgaujiesi, stebi žmones, galiausiai juos užkalbini ir klausi, kaip nuvykti į reikiamą vietą. Vieni supranta, ko tu nori ir bando paaiškinti, kiti kalbėdami vietine kalba vis tiek bando kažkokiu būdu, gestais ir mostais paaiškinti situaciją. Ir žinoma, be jokio vargo, su kitų pagalba atvyksti ten, kur reikia. Įdomu ir tada, kai neužsisakai viešbučio, tikėdamasi, kad rasi vietoje ką nors gero ir pigaus, bet nerandi, taigi tenka prasitampyti visą naktį mieste. Tokia nakvynė irgi turi savo pliusų, pamatai naktinį gyvenimą, žmones, miestą ir linksmybes. Aišku tenka pamiegoti kur nors ant suoliuko, kavinėje, degalinėje, oro uoste, traukinių stoty – tuo metu nepatogu ir net pikta, bet ant rytojaus viskas atrodo juokinga, po tokios nakties visada yra ką papasakoti. Labai geras dalykas yra keliautojus priimančių žmonių bendruomenės. Turintys vietos keliautojams žmonės, pasiskelbia internete ir siūlo nakvynę. Atrodo keista, nes kai kurie taip pasitiki keliauninkais, kad net išeidami į darbą palieka jiems savo buto raktus, juk Lietuvoje taip tikrai niekas nepadarytų. Bet svetur žmonės nelinkę visų įtarinėti, todėl ir savo namų duris atveria dažniau ir su didesniu pasitikėjimu. Taip pat jie pasirūpina, kad keliautojai pailsėtų, pavalgytų, aprodo svarbiausius miesto objektus,  nusiveda į vietas, kurių keliaujant su kelionių agentūra ir grupele turistų tikrai nepamatysi ir nesurasi. Taip supažindinama su tikruoju šalies gyvenimu, o ne vien tuo, apie kurį kalba reklamos ir lankstinukai.

Pigūs bilietai yra labai naudingas dalykas taupantiems – gali pamatyti daug pasaulio ir išleisti mažai pinigų. Jei galvojate, kad paskutinės minutės kelionės ne jums, nes jums reikalingas patogumas, galite jų ir nesirinkti, bet kartą pabandę, nenorėsite sustoti, nepajusite, kaip kasdien tikrinate, ar neatirado naujų, pigių pasiūlymų.

Daugiau informacijos www.turrisa.lt