Kelionių agentūros ar savarankiškas keliavimas – štai kur klausimas?

Atostogos, atostogos, atosotogos! Sunkiai ir daug dirbote, sąžiningai taupėte, dėjote centą prie cento, kol sukaupėte pilną kiaulę-taupyklę, kad galėtumėte išvykti į taip seniai lauktą kelionę. Dabar belieka apsispręsti, kaip keliauti: naudotis kelionių agentūros paslaugomis ar savarankiškai?

Šis pasirinkimas priklauso nuo paties žmogaus, ką jis mėgsta, kokie jo poreikiai, taip pat nuo pačios kelionės tikslo, nuo pasirinktos aplankyti šalies. Kas patinka vienam, nebūtinai turi patikti kitam, taigi vienareikšmiško atsakymo į šitą klausimą nėra, bet vis dėlto aptarti vieno ar kito pasirinkimo privalumus ir trūkumus juk galima.

Keliaujame su agentūra

Taigi nusprendėte atsiduoti į kelionių agentūros rankas. Tegul jie viskuo pasirūpina, o tuo metu, kol jie organizuos Jums kelionę, galėsite be jokio galvos skausmo, su nedideliu prieškelioniniu jauduliu laukti atostogų. Kelionės agentūros parduoda viską viename: ir bilietus, ir gido paslaugas, ir viešbučius. Taip Jūs sutaupote laiko, nereikia naršyti internete ir ieškoti informacijos, ką reikėtų aplankyti, kaip visur spėti ir t.t. kelionių agentūra nuima šitą galvos skausmą ir viską patiekia ant lėkštutės. Gido paslaugos, kurias teikia kelionių agentūros padeda keliautojams sužinoti daug informacijos apie lankytinas vietas, gidai duoda ir praktinių patarimų, ką pasiimti į kelionę, kaip rūpintis savo saugumu, ekskursijų su gidu metu tikrai išsamiai susipažįstama su šalimi, jos istorija, papročiais ir tradicijomis.

Dar vienas labai naudingas dalykas keliaujant su grupe yra tas, kad joje galima sutikti daug įdomių žmonių, užmegzti naujas pažintis ir gal tapti artimais draugais. Juk kur kitur geriau pažinsi žmogų, nei, kad kartu su juo keliaudamas. Norite tikėkite, norite ne, bet keliaudami su agentūra galite sutaupyti. Kadangi keliaujant su grupe daug kur taikomos įvairios nuolaidos viešbučiuose, muziejuose ir kitose turistinių objektų vietovėse.

Vis dėlto kai kuriems keliautojams ypač svarbu, kad viskas priklausytų tik nuo jų, o kelionių agentūrų siūlomi maršrutai ir laiko apribojimai juos tiesiog siutina. Juk visada atsirandų tokių vietų, kurių kai kurie keliautojai visai nebūtų linkę aplankyti, bet turi turi vykti, nes taip numatyta programoje. Išvykdamas į ekskursija, kuri neįdomi, keliautojas paranda galimybę tiesiog pasibastyti nepažįstmo miesto gatvėmis, pamatyti neturistinių vietų, galiausiai pasiklysti ir su nuotykiais ieškoti kelio atgal.
keliaudamas su turistų grupe esi nuolatos ribojamas laiko, niekada negali nuklysti nei per porą metrų nuo grupės, kažkur išėjus trumpam, būtinai turi sugrįžti laiku į sutartą vietą, negali sustoti ir nufotografuoti gražų kadrą prieš tai neįspėjęs grupės, priešingu atveju būsite apkaltintas, kad esate neatsakingas, neatsižvelgiate į kitų poreikius, verčiate juos laukti.

Ir nors prieš tai buvo minėta, kad keliaujant su agentūra galima sutaupyti, bet vykstant į rečiau turistų lankomas šalis viskas atvirkščiai. Keliaujant savarankiškai galima surasti pigių viešbučių, nakvynės namų, galiausiai galima naudotis „couchsurfing“ paslaugomis, o kelionių agentūros parenka toli gražu ne pačius pigiausius variantus.

Keliaujame savarankiškai

Viskas visiškai Jūsų pačių rankose. Važiuojate ten, kur norite, norite išvis niekur nevažiuojate, o liekate viešbutyje. Patys susidarote marštutus ir keičiate juos vos tik pamatote naują nematytą objektą. Norite sustoti, pailsėti – prašau. Niekas nepriekaištaus, nieko nereiks laukti ir skaičiuoti minutes, kad laiku spėtumėte į autobusą. Kada norite, tada keliatės, kada norite – einate miegoti. Išvengiate apsilankymų vietose, kurios Jums neįdomios. Taupydami išleidžiate mažiau, susirandate pigius viešbučius ir hostelius, tranzuojate, kad nereikėtų mokėti už transportą. Laikas, nuotykiai, įspūdžiai – viskas Jūsų!

Vis dėlto keliavimas savarankiškai gali sukelti ir rūpesčių. Reikia daug planuoti, svarstyti, o neturint didelės keliavimo patirties visas šitas užsiiėmimas tampa tikru košmaru. Kaip visur spėti, kaip geriau viską susidėlioti, kaip greičiau gauti vizą. Dažnai prireikia laukti kelias savaites, kol bus išduoti reikalingi dokumentai, tuo tarpu kelionių agentūas sutvarko visus šitus biurokratinius reikalus per porą minučių.

Su kelionių agentūra – turistas, savarankiškai – keliautojas

Sako, kad jeigu norite paragauti tikro keliautojo duonos, turi bent kartą išsiruošti į kelionę be jokios pagalbos, tik su savo planais ir norais. Kuprinė ant pečių, fotoaparatas rankoje, skaudančios kojos, bet užtat šypsena veide prisiminus visas patirtas atrakcijas. O jeigu norite būti visiškai nuo rūpesčių atsipalaidavęs turistas, kelionių agentūra Jums kaip tik. Visada galima rinktis ir išbandyti abu keliavimo būdus arba bandyti juos sujungti: išvykti savarankiškai ir ten ieškoti vietinių agentūrų siūlomų turų. Svarbu keliauti, pamatyti, pažinti!