verslo dovanos, dovana

Klaidos kurių reikėtų vengti renkant verslo dovanas

Tinkamai pasveikinti bosą ar kolegą, įvairiomis progomis, svarbu kiekvienam, kuris rūpinasi savo sėkmingu profesiniu gyvenimu. Su rūpesčiu parinktos dovanos palankiai nuteiks jūsų atžvilgiu ir paliks gerą įspūdį bei atsiminimus. Tačiau, tinkamas verslo dovanas išrinkti nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Dėl skubėjimo, norėjimo sutaupyti ar tiesiog neapgalvojimo, rinkdami verslo dovanas dažnai darome kelias rimtas klaidas.

 

Nekokybiškos dovanos

 

Dovanojant profesionalioje aplinkoje labai svarbu kad ir daiktai ar paslaugos kurias dovanosite būtų profesionalūs. Nekokybiškos verslo dovanos demonstruoja rūpesčio ir pastangų stoką, bei aiškiai rodo norą sutaupyti kur to daryti tikriausiai nereikėtų. Tampa aišku, kad neskyrėte pakankamai laiko pasidomėti dovanojamo daikto gamintojais ar paslaugos tiekėjais, bei paieškoti geresnių, kokybiškesnių alternatyvų. Nekokybiškos dovanos taip pat kenkia jūsų, kaip darbuotojo, prestižui, juk greitai gendančių ar lengvai lūžtančių daiktų gauti nenorėtų niekas. Jei dovanas renkate neatsakingai, galbūt reikiamo dėmesio neskiriate ir kitoms dar svarbesnėms užduotims.

 

Nenaudingos dovanos

 

Didžiausias požymis, rodantis, kad dovana kurią išrinkote yra gera ir vertinama – dažnas jos naudojimas. Kiekvienas mėgstame gauti dovanų daiktus kuriuos ir taip planavome greitu metu nusipirkti, kurių mums jau seniai reikėjo, bet vis neprisiruošdavome įsigyti. Dar vienas iš itin prastų pasirinkimų galvojant ką dovanoti kolegoms, tai verslo dovanos kurios nėra praktiškos, kurias bus sunku panaudoti ar pritaikyti. Nedovanokite aiškios paskirties neturinčių menkniekių, tikra menine verte nepasižyminčių statulėlių ar paveiksliukų, minkštų žaislų, ant šaldytuvo kabinamų magnetų ir t.t. Tokius daiktus kolegai galima dovanoti tik tada, jei tiksliai žinote kad jis/ji juos mėgsta. Prie šios klaidos taip pat galima priskirti ir dovanas, kurios aiškiai nėra parinktos pagal žmogaus, kuriam dovanosite, pomėgius (pavyzdžiui, šuolio su virve nuo tilto kuponas, aukščio bijančiam žmogui, kuponas vegetariškai vakarienei, ištikimiems mėsos mėgėjams, knygos – nemėgstantiems skaityti, natūrali medaus arbata – medui alergiškiems žmonėms ir t.t.).

 

Kaip ir daugelį profesinio gyvenimo aspektų, dovanas bendradarbiams verta gerai apgalvoti. Jei vengsite šių klaidų, tikėtina, kad jūsų išrinktos verslo dovanos bus kokybiškos ir paliks gerą įspūdį.