Kokius langus rinktis?

Kiekvienam žmogui, besirenkančia prekę ar paslaugą, vienas aktualiausių dalykų yra kaina. Tai pat ir su plastikiniais langais. Priš juos užsisakant, pirmiausiai įvertinamos plastikinių langų kainos. Dažniausiai kainos atspindi gaminių kokybę. Jei kaina yra aukšta, greičiausiai medžiagos, iš kurių buvo gaminami langai buvo brangios, taip pat tai parodo, kad antkainis irgi yra nemažas, į kurį įeina kvalifikuotų darbuotojų atlyginimai, mokesčiai, nuomos, komunalinių patarnavimų išlaidos ir savaime suprantama laukiamas pelnas.

Bet kokiu atveju plastikinių langų kainos darom įtaką konkurencijai. Tos įmonės, kurios pasiūlo geresnes kainas už aukštesnės kokybės prekes, rinkoje tampa konkurencingesnės.

Plastikinių langų kainos dažniausiai būna tokios:

  • Lango profilis:  kaina sudaro 40%  visos langų kainos.
  • Stiklo paketas: kaina sudaro 40% dalis visos langų kainos.
  • Furnitūra: kaina sudaro 20%  visos langų kainos.

Langų kainos lanai priklauso nuo jų dydžio ir kvadratūros. Vidutinė langų kaina yra maždaug 120-230 Lt už kvadratinį metrą. Taip pat kainai įtakos turi ir kitos charakteristikos, pavyzdžiui, ar langas yra varstomas, ar ne, kiek paties lango ploti užima stiklo paketas, kiek lange yra suskirstymų, padalinimų. Tačiau nevisada kainos skaičiavimai, pagal kvadratūrą būna tikslūs.

Jei žmonės galvoja, kad plastikiniai langai yra brangesni už medinius, tai turime pasakyt, kad taip nėra. Jei galvojate apie medinius langus, jusm pravers informacija, kad vidutinė medinių langų kaina yra 400-600 Lt už kvadratinį metrą.

Jei langai jums atrodo per brangus malonumas, palaukite akcijų ir nuolaidų. Dažniausiai prieš šventes būna taikomos įvairios akcijos, kalėdinės, velykinės, naujametinės. Tai pat baigiantis ir prasidedant sezonui skelbiami išpardavimai.

Langų gamyba ir prekyba užsiimančios įmonės siūlo produkciją, kuri yra sertifikuota ir patikrinta bandymų laboratorijose, bei atitinkanti aukščiausius kokybės reikalavimus.

Nepamirškite, kad be sumos, kurią sumokėsite už langus, reikės sumokėti ir darbų vykdytojui, kuris jums tuos langus sudės. Geriausia, jei įmonė, iš kurios įsigyjate langus teikia tokias paslaugas. Taip daug patogiau: jūs užsisakote langus, jie suprojektuojami, pagaminami, atvežami ir sumontuojami. Tokiu atveju į langų kainą būna įskaičiuoti ir montavimo darbai. Jei jūs samdote atskirus darbuotojus, kurie sudės jums langus, galite sumokėti brangiau, kadangi tokie pavieniai darbuotojai į savo paslaugų kainą gali įtraukti ir savo kelionės išlaidas.

Taip pat plastikinių langų kainos priklauso ir nuo to, kaip greitai įmonė turi įvykdyti užsakymą. Jei jums reikia, kad langai būtų pagaminti per trumpą laiką, kaina bus didesnė. Paprastai trumpiausias pagamininimo laikotarpis standartinių formų ir spalvų langui yra 5 dienos. Taigi, jei turite planų išvykti ilgesniam laikui, o nenorite savo statybų darbų palikti likimo valiai vien dėl to, kad langai dar nepagaminti, galite pasinaudoti šia galimybe