naujos padangos

Pasirūpinkite savo automobiliu – nuo naujų padangų iki tinkamos variklio alyvos

Nesvarbu kokį automobilį bevairuotumėte, kiekvienas jų reikalaus ne tik nemažai dėmesio, bet ir pinigų. Na aišku, jeigu reguliariai juo rūpinsitės, išlaidų gali būti ir gerokai mažiaus. Tad tam, kad galėtume džiaugtis tvarkinga ir saugia automobilio priemone, nusprendėme papasakoti apie svarbiausius automobilio priežiūros darbus.

Reguliariai papildyti bako neužteks

Jei ką tik įsigijote automobilį ir manote, kad viskas ko reikia, tai kartais transporto priemonę nuplauti ir prieš pasibaigiant bako turiniui, jį papildyti, tai galvokite iš naujo. Ką darysite, jeigu netyčia vieną rytą ant šono rasite nemalonų įbrėžimą? Klausimas gal ir retorinis, tačiau geriau jau žinoti atsakymus iš anksto. Tad kaip rūpintis automobiliu, kad naujos padangos nesudiltų po pirmojo jų sezono, o visokiausi įbrėžimai atrodytų juokų darbas juo tvarkant?

  • Reguliariai tikrinkite savo oro ir degalų filtrus. Jei automobiliui įsidėsite pigiausią galimą filtrą, tai nesitikėkite, kad jis Jums tarnaus eilę metų. Pigios priemonės niekada pernelyg nepasižymėjo aukšta kokybe.
    Laikas nuo laiko pakeiskite aušinimo skystį, stabdžių ir pavarų dėžės alyvą. Jeigu Jūsų automobilis su mechanine pavarų dėže, problemų bus mažiau, tačiau tiems, kurie vairuoja automatinę, priežiūros reikės gerokai daugiau. Jei pastebėjote, kad pavaros persijungia ne taip gražiai kaip anksčiau, pirmu taikymu keliaukite į autoservisą ir pakeiskite alyvą.
  • Degimo žvakės. Apie jas daugelis išvis negalvoja. Ha, ironiška, tačiau jeigu jas visiškai pamiršite, tai automobilis gali irgi pamiršti, kaip reikia tinkamai veikti. Problemos išryškėja šaltuoju metų laikotarpiu. Tad prieš jam ateinant, reikalingos taps ne tik naujos padangos žiemai, bet dar ir degimo žvakių patikra.
  • Stabdžiai. Net jeigu nesate linkę viršyti greičio, patekti į keblią situaciją nėra labai sudėtinga jeigu staiga sugestų stabdžiai. Nepamirškite stabdžių skysčių, reguliariai patikrinti kaip jie veikia,. Tai leis išvengti kritinių situacijų.

Kiekviena transporto priemone reikalauja nemažai dėmesio, ypač jeigu norite, kad ši tarnautų ne vienerius metus. Žvelkite į savo automobilio priežiūrą atsakingai – tiek vasarą, tiek žiemą. Tokiu būdu užsitikrinsite patikimą ir saugią transporto priemonę dar ne vieneriems metams.