žoliapjovės, žoliapjovė, husqvarna žoliapjovė

Patarimas: nepirkite naudotos žoliapjovės

Žoliapjovė – įrankis, be kurio sunku išsiversti bet kuriam didesnio sodo ar sodybos savininkams. Nors vasara jau įsibėgėjo, kai kurie dar nesiryžta išsirinkti tinkamų įrankių vejos priežiūrai, tad šiandien pateikiame jums keletą patarimų.

Kokią rinktis?

Perkant žoliapjovę reikėtų mintyse pamatuoti, kokį plotą ruošiatės prižiūrėti: nedidelei pievelei (iki 3 arų) pakaks rankinės žoliapjovės, tačiau, jei sklypas didesnis, geriau svarstykite apie elektrinio arba benzinini įrankio pirkimą. Jei sklypas didžiulis – verta pagalvoti netgi apie sodo traktoriuką. Antras dalykas, kurį reikėtų apsvarstyti – ar turėsite kantrybės ir laiko vejai prižiūrėti? Kaip dažnai pjausite žolę? Kartą ar du per savaitę, gal kartą per mėnesį ar netgi vasarą? Apmastę šias detales, sukonkretinkite savo poreikius: ar jums tereikia įrankio žolei pjauti, ar jūsų sklypo landšaftas sudėtingesnis ir jo priežiūrai prireiks peilių, frezos?

Atsakius į šiuos klausimus, tereiks apsispręsti, kokio tipo žoliapjovės jums reikia: mechaninės, elektrinės, benzinu varomos žoliapjovės, krūmapjovės, vejapjovės, o galbūt sodo traktoriuko?

Jei sklypas nedidelis pakaks mėgėjiškos žoliapjovės. Ją nesunku valdyti, prižiūrėti, nešioti. Jei žolę pjausite retai, rinkitės galingesnį įrankį, o jei labai retai – galingiausia. Nuo 0,6 iki 1 kW galingumo – mėgėjiškos klasės žoliapjovės, pusiau profesionalios – 1,1–1,6 kW, o profesionalios nuo 1,8 kW. Elektriniu žoliapjovių galia mažesnė, nei variklinių. „Husqvarna“ žoliapjovės – universalios, rasite pasirinkimo variantų gausą, tad tikrai išsirinksite tinkamiausią ir patogiausią.

Kaina nenusako vertės

Renkantis žoliapjovę nereikėtų rinktis brangiausios neatsižvelgus į jos funkcijas. Galioja ta pati taisyklė, kaip ir renkantis buitinę technika: nepermokėkite už papildomas funkcijas, kurių nepanaudosite. Įsitikinkite, kad perkamas įrankis skirtas tik tiems darbams, kuriuos žadate atlikti ir nepermokėkite.

Perkant žoliapjovę nesirinkite ir pigiausios. Prisiminkite, kad kuo galingesnis įrankis, tuo jo kaina didesnė. Skelbimų portaluose galite rasti ir labai pigių naudotų žoliapjovių ar krūmapjovių, tačiau nepapulkite į pinkles. Niekas negali žinoti kaip gerai įrankį prižiūrėjo ankstesnis šeimininkas. Ar jis keitė filtrus, galbūt pylė mišinį, o ne gryną benziną? Ilgesnį laiką naudotas įrankis gali nebeturėti savo pirminės galios ir naujajam šeimininkui sukels tik problemas. Galbūt įrankį nusipirkote iš sukčiaus, žinojusio, kad įrankis įsijungs vos keletą kartų ir užgesęs nebeveiks?

Šiuos įrankius derėtų pirkti iš garsių gamintojų atstovų Lietuvoje specializuotų parduotuvių, siūlančių tiek garantinio remonto paslaugas. „Husqvarna“ žoliapjovės yra universalios ir veiksmingos. Jos padės jums patogiai ir veiksmingai palaikyti tinkamą jūsų vejos būklę.