sunkvežimių servisas

Prieš kelionę pasirūpinkite savo sunkvežimiu

Šiandien vis daugiau žmonių renkasi tolimųjų reisų vairuotojų specialybė. Nors namuose jų nebūna bent kelis mėnesius, pinigai ir kelionės dažniausiai tampa pagrindiniu pasirinkimo kriterijumi. Nors daugelis sakytų, kad tokios kelionės vargina, iš tiesų, tiems, kurie mėgsta vairavimą, tai visiškai nėra svarbu. Tačiau prieš kiekvieną kelionę labai svarbu atidžiai apžiūrėti transporto priemonę.

Tolimieji reisai reikalauja ne tik kantrybės

Tiesa, išvažiuojant į tolimąją kelionę su sunkiasvore transporto priemone, dažnai prireikia daug ištvermės, stabilios psichikos, kantrybės, laviravimo siauruose keliuose sugebėjimų. Tačiau lygiai taip pat reikia nemažai dėmesio kirti ir transporto priemonės paruošimui. Su techninių reikalavimų neatitinkančia priemone net ir į trumpesnį kelionę išvažiuoti nėra rekomenduotina. Tai akcentuoja ir sunkvežimių serviso „Šalvis“ ekspertai.

Iš tiesų, kiekvienas vairuotojas ir patikimas sunkvežimių servisas kaskart po techninės apžiūros turėtų priminti, į ką reikėtų atsižvelgti. Kuriuos dalis ir rodiklius reikėtų nuolat stebėti, kas kiek laiko tikrinti ir kaip reguliuoti. Tolimieji reisai analogiškai reikalauja ir kantrybės, ir nuovokos, ir gebėjimo spręsti krizines situacijas.

Visada patikrinkite prieš pajudėdami

Kelias gali būti tiesus, bet gali būti ir vingiuotas, nelygus, siauras ir keliantis daugybę iššūkių. Norint juos įveikti, reikėtų būtų visada pasiruošus kažkam netikėto. Tad „Šalvis“ sunkvežimių remonto specialistai taip pat pateikė kelis patarimus, ką reikėtų apžiūrėti dar prieš pajudant į ilgąją kelionę. Lygiai tą patį turėtų padaryti ir kiekvienas patikimas sunkvežimių servisas.

• Apžiūrėkite žibintus. Visi jie turi šviesti, tiek trumposios, tiek ilgosios, tiek galinės stabdžių ir posūkių lempos. Žodžiu, jei šitoje vietoj viskas idealiai, nors vienoj vietoj galėsite būti ramūs. Nes sunkvežimių žibintų gedimai yra vieni iš dažniausių.
• Įsiklausykite į transporto priemonės variklį. Ar jis neūžia, veikia nestrigdamas, neleidžia dūmų, niekur niekas nelaša. Na, jei jokių įtartinų ženklų – beveik galite važiuoti.
• Stabdžiai, diržai ir kiti saugumo garantui reikalingi atributai. Net ir po techninės apžiūros vertėtų patikrinti elementariausius dalykus. Taip būsite ramūs ir galėsite saugiai išriedėti iš aikštelės į kelių tūkstančių kilometrų kelionę.
Pasirūpinkite savo tolimųjų reisų transporto priemone ir savo pačių saugumu. Vis tik, tvarkingas sunkvežimis yra saugios kelionės garantas.