minkštų baldų gamyba

Rinkis mažiau – turėk daugiau

Kasdien mūsų akys sužvilga pamačius kažką naujo: akcijos lipduką baldų salone prie nusižiūrėto baldų komplekto, „pirk vieną – gauk du“ žodžius. Akys sužvilga ir pamačius kažką blizgančio, o kartais raudono, dar kartais pamačius nuolaidą saldėsiams ar gavus asmeninę nuolaidą į mobilųjį telefoną. Gyvename laikais, kai tik ieškome būdų, kaip greičiau paploninti savo piniginę, nes visko norisi. Visko – nuo naujų batų iki naujo telefono, nes juk jam akcija, o čia naujausias modelis! Tai štai, šįkart sugalvojome kaip gyventi ne tik taupiau, bet ir turint mažiau turėti gerokai daugiau. Ir kad akys iš džiaugsmo blizgėtų ne gaudant geriausias pardavėjų pasiūlymus, o stebint, kiek daug galima sutaupyti ir kaip galima gerai dėl to jaustis.

Paprasti gyvenimo patarimai

Specialistai pasakytų, kad geriau dairytis ne akcijų, o ieškoti kokybės už prieinamą kainą. Tai nereiškia, kad Jums reikės kamantinėti kiekvieną parduotuvės konsultantą. Tai reiškia, kad reikia tiesiog atidžiau ir lėčiau rinktis. Rinktis tai, ką valgome, ką geriame, ant ko miegame, ką vilkime ir panašiai. Kalbant apie tai, ant ko miegame, vertėtų paminėti, kad daug labiau apsimoka minkštų baldų gamyba individualiai nei pirkti kažką nukainotą žinomame salone. Kodėl? Pateikiame tris priežastis:

• Renkantis individualią baldų gamybą, galima daug išsamiau įvertinti ne tik baldo privalumus, bet ir tiksliai pasirinkti gamybos medžiagas.
• Sumažinama rizika, kad baldas bus per didelis ar per mažas.
• Baldas daug lengviau pritaikomas prie individualaus namų stiliaus, kuriamo interjero ir asmeninių šeimininkų propaguojamų vertybių.

Vis dėlto, gyvenime verta remtis ne tik individualia gamyba, kurią beje, dažnai siūlo Ietuvoje veikiantys „Magrės baldai„, ar mažinti pirkinių skaičių kasdien iki reikšmingo minimumo. Pats paprasčiausias gyvenimo patarimas, norintiems rinktis mažiau ir turėti daugiau – tai išmokti pasakyti ne ir atsisakyti. Šio dalyko daugelis nemoka. Dėl to dažnai laimi ne individuali minkštų baldų gamyba, o spalvingos akcijos baldų parduotuvės vitrinoje.

Pasakyti ne sau – daug sunkiau

Mes tikrai žinome, koks nemalonus jausmas yra pasakyti geram draugui, siūlančiam pasimatymą vakare, pasakyti ne. Arba atsisakyti papildomo darbo, garantuojančio gerokai didesnes pajamas ir įdomesnį laisvalaikį. Tačiau, kai reikia pasakyti savo sąžinei „ne“ – „ne, ne tau negalima kavos, arba ne, tu šiandien nepirksi dar vieno šokoladuko, nes jau suvalgei tris, ir ne, šita akciją kartojasi kas mėnesį, tau šito ir ano nereikia…“. Mes gyvename laikotarpyje, kai stengiamės būti maksimalistais, pervargstame ir tada skundžiamės kitiems savo be proto užimtu gyvenimu.

Išmokite pasakyti sau ne, kažko atsisakyti ir visko bus daugiau. Atsisakykite vakarinio pasisėdėjimo bare ar viršvalandžių, už kuriuos niekas nemoka ir grįžus namo pasigaminkite skaniausią seilę varvinti net kaimynus verčiančią vakarienę ir dar pažiūrėkite filmą. Vieno atsisakius, gyvenime atsiranda daugiau galimybių tam, ko trūko, o ne tam, ko nori kiti.