modernios sekcijos

Sekcijų atgimimo amžius svetainėje

Daugelis pasakytų, kad sekcijos – jau seniai nebemadingas reikalas. Sunkus, masyvus ir labai jau nepatogus baldas vis dažniau keliauja ten, iš kur nebegrįžta. Tačiau interjero dizaineriai vėl kalba apie šio baldo privalumus. Nes, pasirodo, šiandien jos išgyvena savo atgimimo amžių. Po truputį tobulėja ir tampa nebe nuvargusiomis, sovietmetį primenančiomis, o moderniomis ir šiuolaikiniams namams tinkančiu ir šeimininkams buitį papildančiu baldu.

Pokyčių reveransas

Iš tiesų, šiandien parduotuvių salonuose senąsias keičia modernios sekcijos. Ir jos vis dažniau traukia pirkėjų žvilgsnius. Tačiau dabar šiek tiek grįžkime atgal. kaip atrodo pirmosios sekcijos?

Prisiminkite tą seną, nuo sovietmečio nepakitusį interjerą. Svetainėje visada stovės didžiulė, visą sieną užimanti, tamsiai rudos spalvos sekcija. Kelios vertikalios įstiklintos durelės centre, už kurių slepiasi stikliniai ir porcelianiniai, tik svečiams skirti servizai. Kelios atviros lentynos užpildytos senomis enciklopedijomis ir žodynais. Apačioje – daugybė įvairaus dydžio stalčių, puoštų auksinės spalvos lenktomis rankenėlėmis. Durelės, stalčiai taip pat puošti raižytomis dekoracijomis, lenktomis linijomis… Viskas gražu, elegantiška, bet dažniausiai toks baldas interjerą tik apsunkina. Ilgainiui šios sekcijos pradėjo modernėti. Ir ką turime šiandien?

Modernios sekcijos išsiskiria lengvumu ir minimaliu dizainu. Daugiau atvirų pakabinamų lentynų, kurios neužstoja sienos amžiams. Daugiau erdvės daiktams laikyti, šviesesnės spalvos ir šiuolaikiški sprendimai, pasitelkiant LED šviesos technologijas. Modernias sekcijas galima šiek tiek modifikuoti pagal nuotaiką, nes jos dažniausiai – modulinės. Kitaip tariant – susideda iš kelių dalių, tad panorėjus vieną dal galima atskirti ir prijungti prie bendros visumos. Čia vietos atsiranda ir knygoms, ir nuotraukoms, ir vazoninėms gėlėms. Ir niekad nedulka už grūdėto stiklo. Viskas čia pat, ranka pasiekiama, atvira ir modernu.

Patogumas – aukščiau visko

Dizaineriai šiandien akcentuoja, kad sekcija visų pirma privalo būti patogi. Labai daug žmonių šiandien keliasi gyventi į mažesnius butus, jie taupo vietą ir siekia, kad erdvė nebūtų pernelyg suspausta ar užgriozdinta masyviais baldais. Modernios sekcijos todėl ir kuriamos taip, kad būtų kuo lengvesnės ir neužgožtų mažos erdvės. Ir nors daugelis šiandien linkęs atsisakyti jų, kažkur laikyti mažiau naudojamus daiktus juk reikia?

Atrasti galima ir minimalias sekcijas, kuriose – daugiau atvirų lentynų nei uždarų spintelių. Jos papildo interjerą, leidžia džiaugtis stilingu dizainu. Tad net jeigu svetainė ir visiškai minimali, kurioje atrodo trūksta gal tik knygų lentynos, nebijokite vietoj jos rinktis minimalesnio dizaino sekciją. Nes būtent jos šiandien traukia interjero dizainerių žvilgsnius.