spalvoti kontaktiniai lęšiai, spalvotos akys, akis

Spalvoti lęšiai: kaip juos parinkti dovanai?

Akių lęšiai yra vienas geriausių pasirinkimų ieškantiems originalios, žaismingos, tačiau tuo pačiu ir rūpestingumą išreiškiančios dovanos. Deja, ne vienam spalvoti kontaktiniai lęšiai kelia galybę klausimų. Prieš juos užsakant derėtų žinoti nemažai informacijos – tik tuomet galėsite atrasti tokį pirkinį, kuris dovanos adresatą iš tiesų labai pradžiugins.

 

Pirmiausia – stiprumas

 

Vienas svarbiausių dalykų, kurį reikėtų žinoti dairantis kontaktinių lęšių – tai, ar reikalingi paprasti, ar su dioptrijomis. Pasidomėkite, ar žmogus, kuriam juos dovanosite, nešioja paprastus lęšius, akinius. Jei taip, svarbu išsiaiškinti, koks jų stiprumas. Primename, kad dioptrijos turi būti pasirenkamos tik atsižvelgus į gydytojo rekomendacijas.

 

Spalvos vilionės

 

Žinoma, tokio tipo lęšiai pasirenkami būtent dėl galimybės paryškinti ar net pakeisti prigimtinę akių vyzdžių spalvą. Dėl šios priežasties toks kriterijus yra labai svarbus. Jei norite, kad dovanojami spalvoti kontaktiniai lęšiai tiktų žmogui tiesiog tobulai, įvertinkite kelis dalykus. Tai – odos, plaukų spalva. Gali būti svarbūs ir pomėgiai, tačiau nereikia pirkti tokios spalvos lęšių, kurie gražūs, bet tiesiog netinka.

 

Dydis – svarbus, bet pamirštamas

 

Dar vienas svarbus kriterijus yra lęšių dydis (diametras). Jis, kaip ir išgaubtumas, labai dažnai pamirštami, dėl to įsigytus lęšius tenka keisti, tad sugaištamas laikas. Pasidomėkite, kokius lęšius išrašė gydytojas. Recepte tikrai būna nurodytas ir stiprumas, ir išgaubtumas, ir visi kiti kriterijai.

 

Grėsmė staigmenai?

 

Tikriausiai dabar galvojate, kad lęšiai yra netikusi idėja, nes jie nebus staigmena. Juk tam, kad galėtumėte parinkti tinkamus, turite kone iškvosti tos dovanos adresatą. Visgi pagalvokite, ar norite, kad spalvoti kontaktiniai lęšiai tiktų idealiai, ar kad nustebintų, bet juos reiktų keisti.

 

Pagalvokite ir iš kitos pusės. Juk detalių klausinėjimas tiesiogiai reiškia jūsų susidomėjimą ir rūpestingumą. Jei nerūpėtų, tiesiog nupirktumėte bet ką ir paskutinę minutę. Tad klausinėdami įrodote, kad esate pasiryžę padovanoti pačią geriausią dovaną. Siekiant tokio tikslo tikrai verta pasistengti: pavyzdžiui, ne vien klausti žmogaus tiesiogiai, bet ir jo artimųjų, ar, jei gyvenate kartu, tiesiog patiems apžiūrėti receptą. Patikėkite – skyrus dėmesio pasirinkimui, tinkamai ją supakavus dovana iš tiesų džiugins labiausiai.