tralas klaipėda, automobilis, džipas, kelias

Techninė pagalba kelyje – ką reikia žinoti?

Su technine pagalba kelyje reikia susipažinti iš arčiau, kadangi niekas nesame užtikrintas, jog nepateksime į nelaimingą auto įvykį. Daugelis iš mūsų žino, kas yra tralas: Klaipėda ir kiti Lietuvos miestai šia transporto priemone sėkmingai gelbėja autmobilius, kurie nebėra tinkami važiuoti gatve. Vis dėlto, neužtenka žinoti tik tiek – apžvelkime pagrindines paslaugas, kurias gali suteikti techninė pagalba kelyje.

 

Kokias tiksliai paslaugas gauname?

 

Techninė pagalba kelyje gali išnomuoti tralą – pastarasis išveža jau nebegalinčią važiuoti, nebefunkcionuojančią mašiną iš įvykio vietos. Tai viena dažniausiai užsakomų paslaugų. Taip pat svarbu paminėti, jog pagalbos gali sulaukti ne tik lengvosios, tačiau ir daugiagabaritės transporto priemonės.

 

Kai kurios techninės pagalbos kelyje įmonės gali kelyje padėti ir dar daugiau – atsivežti manipuliatorių ar net gi suteikti rato tvarkymo paslaugą, kuri gali būti atliekama tiek kelyje, tiek salone.

 

Kokių iškvietimų sulaukiama daugiausiai?

 

Nors tralas (Klaipėda ir kiti Lietuvos miestai turi šią pagalbos techniką) yra ko gero dažniausiai naudojama priemonė padėti įstrigusiam kelyje vairuotojui, vis dėlto iškvietimai būna ir kitokio pobūdžio. Dažnai žmonės reikia pakeisti pradurtą padangą, atrakinti užsikirtusias dureles ar padėti užvesti automobilį, kuomet jo akumuliatorius yra išsikrovęs.

 

Ką daro techninė pagalba gavusi iškvietimą?

 

Kuomet sulaukia žmonių iškvietimo, techninė pagalba išsiunčia savo ekipažą. Nustatytas atvykimo laikas yra ne vėliau kaip 60 minučių, o magistralėse ar greitkeliuose techninė pagalba privalo atvažiuoti ne vėliau kaip per 90 minučių. Bet vis dėlto, jeigu jums nelaimingas auto įvykis nutiko atokesnėje vietoje, gali tekti laukti ir iki trijų valandų ar net daugiau.

 

Kas yra tralas? Klaipėda ir kitų Lietuvos miestų gyventojai puikiai tai sužino žiemos sezonu. Kad ir kaip stengiamės saugiai vairuoti žiemą, tai ne visada pavyksta. Taip pat ne paslaptis, jog žiemos sezonu neužsiveda begalės automobilių, todėl skambučiai perpildo techninės pagalbos linijas. Jeigu skambinate žiemą ir neužsikuriate automobilio būdami netoli savo namų, žinokite, jog įstrigusiems kelyje techninė pagalba bus suteikiama anksčiau, todėl jums teks palaukti.