Vejos priežiūra

Atsimenate vasaras kaime, kai atvykdavote pas senelius ir padėdavote atlikti jiems buities darbus. Vienas didesnių darbų kaime, žolės pjovimas. Anksčiau nebūdavo modernios žoliapjovės, kuri greit nušienautų visą nereikalingą žolę, todėl į tekdavo darbuotis su dalgiu. Viena vertus tai pramoga, kuria tik kaime galima pasimėgauti, kita vertus taip dirbti daug sudėtingiau nei su modernia technika.

Dabar viskas darosi modernizuota ir tokie įrankiai, kaip dalgiai, pamažu išstumiami. Kam tiek vargti, kai įjungus automatinę mašiną, viskas kaipmat pagreitėja, sutaupomas laikas ir taip stipriai nenuvargstama. Žoliapjovės būna skirtos įvairioms žolėms pjauti, tiek vejai, tiek ilgai žolei. Jos gali būti stumiamos, elektrinės, benzininės, cilindrinės, rotacinės, savaeigės. Kiekvienas žmogus renkasi atitinkamai pagal savo poreikius. Dažniausiai perkamos yra stumiamos su akumuliatoriais žoliapjovės. Jos populiarios todėl, kad yra lengvai stumiamos, yra nesunkios, kompaktiškos, neskleidžia daug triukšmo, veikia tyliai, yra labai ekonomiškos, nes nesunaudoja daug degalų ir elektros energijos. Cilindrinės žoliapjovės taip pat gausiai perkamos, kadangi jos dirba kokybiškiau ir žolę nupjauna geriau lyginant su kitomis žoliapjovėmis. Tačiau renkantis cilindrinę žoliapjovę, reikia įvertinti ir tai, kad jos turi tam tikrų minusų, tai yra jos nėra tokios lengvos ir kompaktiškos, joms pastumti reikia daugiau jėgų, ypač sunku su jomis dirbti, jei žolė yra labai išdžiūvusi arba per nelyg drėgna.

Veja yra apskritai viena detalių, sukuriančių jaukią, tvarkingą ir gražią namų aplinką. Galite sodinti kiek norite gėlių, galite perdažyti tvorą ir išnešti iš kiemo senus rakandus, bet jei tinkamai neprižiūrėsite savo vejos, kiemas neatrodys tvarkingas. Jei žole nebus pasirūpinta, ji gali išdžiūti, paruduoti, vysti, taip pat gali užaugti per aukšta. Savaime supranta, kad kiemas, kuris atrodo, kaip džiunglės, nebus laikomas prižiūrėtu. Todėl žolę reikia nuolat prižiūrėti, reguliariai laistyti, pjauti. Laistymas irgi reikalauja įgūdžių. Negalima persistengti, ypač su jauna, ką tik pasėta veja. Jei tokią veją laistysite per dažnai ir per gausiai, ji gali ir nesudygti, kadangi išplausite sėklas. Turi būti pakankamas kiekis vandens ir nestipri srovė, kad veja gražiai išdygtų ir sužaliuotų. Žolės pjovimas irgi turi būti kruopštus darbas.

Neužtenka pamačius, kad žolė jau užaugo aukštesnė nei norėtųsi, paimti žoliapjovę ir ją nupjauti. Žolės ilgis priklauso nuo jos rūšies. Taip pat pjovimo kryptis bei būdas turi būti pritaikyti tam tikrai vejos rūšiai. Nepjaukite žolės ežiuku, kadangi tai kenkia jai. Toks būdas daro žalos žolei, kuri vėliau nebegali tinkamai vykdyti fotosintezės ir pasisavinti jos metu gaunamų organinių medžiagų. Kai jaučiamas šių būtinų medžiagų trūkumas, yra didelė tikimybę, kad jūsų veja neatlaikys žiemos sezono ir sunyks. Žoliapjovės naudojimas turi būti tinkamas, turite pjauti tik aštriais ašmenimis ir ne daugiau nei trečdalį žolės ilgio.